Modicrea

6. ledna 2017 v 21:57 | Kyra

Tělesná stránka

  1. Lidská podoba

Ze všech tří vývojových větví se Modicrea i v lidské podobě velmi podobá kočce. Sice mají vzhled deseti až patnáctiletého dítěte, ale obličejové rysy mu zůstávají kočičí. Také jim v lidské podobě přetrvávají svislé zornice, špičaté velmi ostré zuby a špičaté mírně ochlupené uši. Jsou drobní a působí velmi křehce, ale co jim chybí na síle, to dohání svou mrštností a rychlostí, a i když se to nezdá, tak v boji s krátkými zbraněmi jsou obávanými soupeři. Kočkodlačí vlasy mají stejnou barvy jako jejich srst v kočičí podobě. Pokud je, ale daný jedinec dvoubarevný vlasy mají odstín převládající bary srsti.
  1. Kočičí podoba

Tito kočkodlaci jsou velcí asi jako robustnější kočka domácí s na obyčejnou kočku delšími končetinami, delší srstí a huňatějším ocasem. Mají velké pronikavé oči nejčastěji zbarvené různými odstíny hnědé nebo žluté, ale poměrně často se objevují i zelené oči, dokonce žije i několik jedinců s modrýma očima, avšak to je hodně vzácné. Zbarvení srsti je většinou jednobarevné nebo lehce žíhané. Srst kočkodlaka může být od bílé barvy přes šedou až k černé, nebo hnědo rezavá. V dosud známé historii se však ještě nevyskytl tříbarevný kočkodlak. V kočičí podobě se umocňuje jejich rychlost a mrštnost.


Oblékání

V lidské podobě se oblékají vždycky podle většiny ostatních obyvatel v dané lokalitě - když jsou v lidském městě, oblékají se podle lidí, když u elfů, tak podle elfů, atd. Jejich oblečení je však vždycky lehké. Nikdy neuvidíte kočkodlaka v plné zboji. Mondicrea taky nenosí boty. Výjimkou jsou však nejmladší ročníky, které je nosí v mrazu.

Psychická stránka

Modicrea jsou až neuvěřitelně inteligentní, což pravděpodobně částečně pochází i z jejich schopnosti nahlížet do budoucna a pronášet různá proroctví. Čím starší tito kočkodlakové jsou, tím lépe dokážou tuto schopnost ovládat a sami si určovat co chtějí vidět, avšak většinou to končí tak, že se jedinec v čase ztratí, což znamená, že sám neví, jestli žije v minulosti, přítomnosti nebo budoucnosti. Po většinu času jsou však kočkodlačí vnuknutí zcela náhodná a Modicrea danou osobu nezná ani ji nikdy nepotká, takže využití této schopnosti je dost nepraktické. To ale jiným rasám nevadí a kočkodlaků si pro tuhle schopnost váží. Jsou také uznávanými a vyhledávanými soudci, i když to dělají neradi.
Jsou to totiž samotáři. Po většinu času totiž mívají problémy s pochopením jak vlastních tak cizích emocí a vyhýbají se kontaktu s jinými rasami. Výjimkou jsou čarodějky, v jejichž obydlí tráví hodně často většinu svého života. Nikomu totiž nepřijde zvláštní, když u čarodějky kromě sov, havranů, žab, myší a dalších všemožných zvířat zahlédne i kočku. Pokud se s vámi rozhodne kočkodlak mluvit, měla by to pro vás být obrovská pocta. Avšak moc moudří z rozhovoru asi nebudete, protože milují hádanky a podobně jako draci jsou hodně marniví a často působí velmi arogantně. City jako láska apod. moc nepěstují, s opačným pohlavím se stýkají většinou pouze kvůli rozmnožování.

Schopnosti

Dokážou se přeměňovat z lidské podoby do kočičí a naopak kdykoliv chtějí, částečně nahlížet do budoucnosti a minulosti. Také zvládají ovládat úplné základy magie. Co jim ale jde skvěle je komunikace pomocí myšlenek, hlavně v kočičí podobě, a využívají poměrně pokročilou a účinnou obranu mysli.
Díky své mrštnosti a rychlosti jsou velice schopní v boji s dýkou nebo dvěma krátkými zbraněmi, ale celkově se pro fyzický boj moc nehodí, protože v žádné z podob nemají nějak výraznou sílu, což je trochu znevýhodňuje. Nicméně svou nevýhodu dokážou přetvořit ve výhodu.

Jména

Mondicrea za svůj život vystřídá celou řadu jmen. Protože si svoje jméno pečlivě střeží, tak se představuje pouze přezdívkou, kterou mu v dřívější době někdo vymyslel, a jemu utkvěla v paměti. Vlastně nikomu není moc jasné, proč si tito kočkodlaci svoje pravá jména střeží, ale je tomu tak. Takže pokud se vám kočkodlak rozhodne sdělit svoje skutečné jméno, je to gesto jeho bezmezné důvěry, kterou do vás vkládá a úcty, kterou k vám chová.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama